Eibach Pro-Spacer Kit (Pair Of Spacers) 10mm Per Spacer (System 6) S90-6-10-004-B (Black)
In stock
Seen this product cheaper? We have a price match guarantee!
SKU: S90-6-10-004-B
Colour: Black
Size: 10mm
System: 6
Centre Bore: 66mm
For What Thread: M12x1,25
Fittings: Fittings included
Spacer Stamping: 91610004
Extra Notes: Mazda / Nissan / Subaru have various wheel studs that are dependant on the model, axle or year they were built in. Before ordering, please check on both axles, what knurl diameter the original wheel studs have. In our kits, we include wheel studs with a knurl diameter of 14,9mm (14,3mm for Subaru). Other knurl diameter sizes need to be indicated when ordering!
  • Spacer with a pass-through system
  • With centering collar (centering nose / hub centric)
  • Track change from 20mm to 40mm (spacer thickness from 10-20mm)